dom z kredytem frankowym

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem frankowym

Sprzedaż mieszkania z kredytem frankowym należy rozpocząć od wizyty w banku. W banku musimy uzyskać zaświadczenie o saldzie zadłużenia oraz tzw. promesę, czyli zaświadczenie, że po spłacie długu, hipoteka zostanie wykreślona. Należy także zwrócić uwagę, czy spłacając wcześniej kredyt frankowy, nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi opłatami za nadpłatę kredytu. Wiele, zwłaszcza starszych umów, zawiera w sobie takie naciągające na dodatkowe koszty zapisy.

Żeby sprzedać mieszkanie, trzeba oczywiście mieć na nie kupca, co w dobie wysokich stóp procentowych wcale może nie być łatwe, a ewentualny kupiec może chcieć negocjować cenę.

Umowę pomiędzy sprzedającym a kupującym finalizuje się u notariusza.

Czytaj także: Co dzieje się z kredytem frankowym w przypadku Śmierci kredytobiorcy?

Czy sprzedaż mieszkania z kredytem frankowym się opłaca?

To zależy. Saldo zadłużenia w przypadku kredytu CHF czasami wzrosło tak bardzo, że pomimo rzetelnej spłaty rat kredytu, zadłużenie wciąż oscyluje w granicach wartości nieruchomości. W takim wypadku okaże się, że po sprzedaży mieszkania, pieniędzy starczy tylko i wyłącznie na spłatę kredytu, a wcześniejsze lata spłacania hipoteki pójdą na marne.

W takim przypadku radzimy pozwanie banku o kredyt CHF. W przypadku wygranej, a wygrywa 98% Frankowiczów, kredyt zostanie anulowany, bank będzie musiał oddać wszystkie spłacone raty, a Frankowicz oddać tylko i wyłącznie wysokość wypłaconego kredytu, bez marż, rat i prowizji. Może się wtedy okazać, że kredyt już nie istnieje, a mieszkanie jest do naszej swobodnej dyspozycji. 

Pozwij bank o kredyt CHF

Nie czekaj dłużej. Już dziś pozwij bank o kredyt CHF. Dowiedz się, jakie są Twoje szanse. Skonsultuj swoją umowę z doświadczonym adwokatem. Zadzwoń lub wypełnij formularz znajdujący się poniżej.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM