Kancelarie Frankowe Inowrocław

Kancelarie Frankowe Inowrocław – pozbądź się kredytu we frankach

Kancelarie Frankowe Inowrocław to kancelarie adwokackie, skupiające doświadczonych adwokatów, którzy od lat reprezentują Frankowiczów w ich sporze z bankami. Takie kancelarie prawne skupiają się na tylko na jednym typie prowadzonych spraw, dlatego są tak skuteczne — reprezentowani przez nich Frankowicze wygrywają 98% swoich spraw z bankami.

Kredyty frankowe w Inowrocławiu były bardzo popularne, o czym świadczy fakt, że w przeliczeniu na 100 dorosłych mieszkańców, około 7 z nich ma lub miało kredyt frankowy. Taki kredyt wiązał się niższym oprocentowaniem, przez co charakteryzował się niższymi ratami i wyższą zdolnością kredytową, pozwalającą na zakup wymarzonego mieszkania. Banki bardzo często zaniżały zdolność kredytową w złotówkach, tak aby nakłonić kredytobiorców na hipotekę frankową, ponieważ za udzielnie kredytu w CHF, doradcy kredytowi otrzymywali większe prowizje. w dodatku banki reklamowały ten produkt jako w pełni bezpieczny, co bardzo szybko okazało się nieprawdą.

Na wygranej z bankiem, Frankowicze mogą dużo zyskać. Skutkiem wygranej jest tzw. stwierdzenie nieważności umowy. Oznacza to, że jest ona traktowana jako nigdy niezawarta. Bank musi oddać kredytobiorcy wszystkie wpłacone przez niego raty, a następnie może żądać zwrotu wypłaconej kwoty kredytu, ale bez marż, odsetek i prowizji. Oznacza to, że jeżeli Frankowicz pożyczył 150 tysięcy złotych, a przez 10 lat oddał już do banku 160 tysięcy złotych (oddał więcej niż pożyczył, bo spłacał nie tylko odsetki, ale także zawyżone wzrostem kursu franka raty kredytu), to po rozliczeniu się z bankiem będzie już na starcie 10 tysięcy “na plus”, a jego kredyt przestanie istnieć. W przypadku Frankowiczów bardzo często jest tak, że mimo iż lata rzetelnie spłacali raty kredytu, to wciąż muszą oddać do banku więcej niż pożyczyli, czyli w podanym przykładzie ich saldo zadłużenia wynosi np. 170 tysięcy — ta pozostała do spłaty część kredytu, również przestanie istnieć, na rozwiązaniu umowy Frankowicz zyskuje więc 10 tysięcy gotówki od banku oraz 170 tysięcy, których nie musi już bankowi oddać — łącznie 180 tysięcy złotych. To tylko przykład, ale oparty o prawdziwą historię jednego z naszych klientów. Jeżeli chcesz poznać szczegółowe wyliczenia dotyczące twojego kredytu, zgłoś się do kancelarii Rajkowska i odkryj jak możemy Ci pomóc.

Czytaj także: Kancelarie Frankowe Tomaszów Mazowiecki – pozbądź się kredytu we frankach

 

Pomoc Frankowiczom Inowrocław — dlaczego można pozbyć się kredytu frankowego

Mimo wielu sukcesów, jakie odnoszą Frankowicze, bardzo duża część z nich wciąż nie wie, że może pozbyć się kredytu we frankach. Oczywiście konieczna jest właściwa interpretacja przepisów prawa — pomoc Frankowiczom w Inowrocławiu w tej sprawie zapewniają wykwalifikowani adwokaci. Podstawą do anulowania kredytu we frankach jest fakt, że w prawie każdej zawartej z bankiem umowie znajdują się niedozwolone zapisy. Zostało to potwierdzone licznymi wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) oraz orzeczeniami polskich Sądów, w tym Sądu Najwyższego.

W umowach frankowych, banki bardzo często wykorzystywały własne tabele kursowe. Dokonywały przeliczenie franka na złotówki po swoim wewnętrznym kursie, zarówno podczas wypłaty kredytu, jak i spłaty rat, przez co zyskiwały dodatkowo na spreadzie walutowym kilkuprocentową “marżę”, co dawało nawet kilkadziesiąt tysięcy dodatkowego zysku na każdym kredycie i nie było o tym mowy w umowie. W wielu przypadkach kredyt walutowy był całkowicie wirtualnym tworem, banki nie miały franków szwajcarskich, a wszystkie operacje dokonywały na podstawie złotówki i jej własnego przeliczanie po sztucznie ustalanym kursie.

Czytaj także:

Kancelarie frankowe Inowrocław — Adwokat Urszula Rajkowska

Jeżeli chodzi o kancelarie frankowe w Inowrocławiu, czyli kancelarie prawne, które zajmują się przede wszystkim prowadzeniem spraw frankowych, to zachęcamy do kontaktu z Adwokat Urszulą Rajkowską, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami swoich klientów.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM