Do jakiego Sądu złożyć sprawę o kredyt we frankach

Do jakiego Sądu złożyć sprawę o kredyt we frankach?

Pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach to obecnie najlepszy sposób na pozbycie się zadłużenia. Ugody frankowe, oparte o rosnący gwałtownie wskaźnik WIBOR 3M, cieszą się coraz mniejszą popularnością, ze względu na drastycznie spadającą opłacalność takiego rozwiązania. Obecnie nie można też liczyć na systemowe rozwiązanie sprawy przez rząd.

Jeżeli roszczenie pieniężne jest wyższe niż 75 tys złotych, to jest ono kierowane przed Sąd Okręgowy. W przypadku kredytów frankowych jest to zdecydowana większość. Istnieje jednak możliwość złożenia sprawy o kredyt frankowy w różnych miastach, w zależności od wyboru Frankowicza.

Czytaj także: Kto będzie pozwany o kredyt we frankach, gdy bank zostanie przejęty?

 

Gdzie można złożyć sprawę o kredy we frankach — przykłady

  • Według właściwości miejscowości ogólnej — co w praktyce bardzo często oznacza złożenie pozwu do Warszawy, gdzie swoją siedzibę ma większość banków.
  • Według miejsca oddziału, w którym zawarta została umowa frankowa. Przy czym nie ma znaczenia, gdzie znajduje się siedziba banku, bo w tym przypadku liczy się adres placówki, w której zawarto umowę.
  • Według miejsca zamieszkania kredytobiorcy, co jest często wybierane przez Frankowiczów, ze względu prostszy dostęp do sprawy.
  • Do wydziału frankowego – XXVIII Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie, przed który wpłynęło już prawie czterdzieści tysięcy spraw frankowych.

Czym się kierować przy wyborze - pomoc frankowiczom

Przy wyborze odpowiedniego sądu okręgowego, warto kierować się czasem oczekiwania na rozprawę frankową, oraz znajomością przez orzekających Sędziów zagadnień związanych z kredytami frankowymi.  Przy wyborze warto posłuchać rad doświadczonego adwokata.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM