Ugoda Frankowiczów z Bankami

Pomoc dla Frankowiczów. Najnowsze wiadomości.

Pomoc dla frankowiczów od ministra Ziobry to fakt. W artykule przeczytasz także na temat “pilotażowa ugoda z bankiem pko bp” oraz poznasz sprawdzoną kancelarię frankową. Sytuacja Frankowiczów w 2021 roku diametralnie się zmienia, coraz częściej wygrywają z bankami i odzyskują nadpłacone raty. O co dokładnie chodzi z kredytem frankowym, dowiesz się pod tym linkiem.

Spis treści,

Skargi nadzwyczajne ministra Ziobry

Dzisiaj, 05.02.2021 r. pomoc dla Frankowiczów przyszła od Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, który skierował do Sądu Najwyższego dwie nadzwyczajne skargi odnośnie niekorzystnych dla frankowiczów wyroków. O czym poinformował dzisiaj na swoim twitterze. Minister w skargach podkreślił, że umowy frankowiczów z bankami miały charakter jednostronny, a zawarte w nich zapisy raziły interes klienta poprzez nierównomierność w rozłożeniu praw i obowiązków, co stanowi istotne naruszenie interesów konsumenta. W obu skargach zawnioskowano o uchylenie prawomocnych orzeczeń i zaprzestanie wykonywania orzeczeń, do czasu rozpatrzenia skarg. Więcej odnośnie samych wyroków i szczegóły sprawy można przeczytać tutaj (zródło). Zarzutem do wydających orzeczenia sądów było m.in. nie zbadanie występowania niedozwolonych klauzul w umowach kredytowych. Sama instytucja skargi nadzwyczajnej obowiązuje w Polskim prawie od kwietnia 2018 roku, a prokurator generalny skierował już przeszło 200 skarg nadzwyczajnych. Skarga służy do odwoływania się od prawomocnych wyroków sądów z ostatnich 20 lat

Pilotażowa ugoda z bankiem

W 2021 roku pomoc dla frankowiczów pojawia się nieoczekiwanej strony. Pozwy frankowiczów zalały polskie Sądy, przez co po wielu latach Komisja Nadzoru Finansowego wypracowała pewien schemat porozumienia, który został przedstawiony bankom. Po niedługim czasie w odpowiedzi na propozycję szefa Komisji Nadzoru Finansowego w minionym tygodniu bank pko bp zawarł pilotażową ugodę w sprawie kredytu frankowego. Chodz szczegóły ugody nie zostały przedstawione opinii publicznej, można wnioskować, że zgodnie z zaleceniami KNF kredyt frankowy został zamieniony na kredyt złotowy, a jego oprocentowanie ze stawki LIBOR zostało zmienione na stawkę WIBOR + doliczone zostały dodatkowe marże, który nie występowały w przypadku kredytów walutowych. Bez szczegółowych informacji na temat samej sprawy jak i szczegółów ugody (diabeł zawsze tkwi w szczegółach) trudno jednak stwierdzić, czy dla frankowicza bardziej korzystny finansowo byłby proces, czy ugoda. Nie mniej ugoda na pewno pozwala zaoszczędzić czas i nerwy, dlatego pilotażowa propozycja ugody frankowiczów z bankami, może się okazać przełomem. Nie jest jednak powiedziane, że każdy bank podejdzie do sprawy tak samo. Niektóre banki mogą „grać na czas” i dążyć do przedawnienia roszczeń bez prób ugodowych. W takim przypadku naturalnym wydaje się być pozwanie banku i walka o odzyskanie niesłusznie nadpłaconych rat na drodze sądowej.

Pomoc dla Frankowiczów - kancelaria frankowa

Pomoc dla Frankowiczów, to coś więcej niż nakłonienie ich do procesu z bankiem. Pomoc powinna być kompleksowa, dotyczyć istoty problemu i podchodzić do każdej umowy kredytu frankowego w sposób indywidualny. Prawdziwa pomoc dla frankowiczów, to poprowadzenie sprawy od A do Z, przez pomoc w zbieraniu dokumentów, aż po prawomocny wyrok i egzekucję jego treści. Kancelaria Frankowa, prowadząca kredyty frankowe, musi być doskonale przygotowana merytorycznie, znać realia rynków finansowych i prawa bankowego, tak by nie popełnić kosztownych błędów. Dlatego zalecamy sprawdzić, czy podmiot występujący jako kancelaria frankowa (kancelaria prawna wyspecjalizowana w prowadzeniu spraw frankowych), jest tworzony przez adwokatów. Bardzo często na rynku pojawiają się spółki zoo, których kapitał zakładowy wynosi 5000 zł. Podmioty takie nie składają się z wyspecjalizowanych prawników, ale sprzedawców i marketingowców, próbujących “pomóc frankowiczowi” nierzadko za prowizję zjadającą większość ewentualnej wygranej z bankiem, a w przypadku błędu w pozwie, strona jest w stanie schować się za kapitałem zakładowym w wysokości 5000 zł, który nie starczy na pokrycie roszczeń klientów. Właśnie dlatego, by pomoc dla frankowiczów miała sens, zalecamy korzystanie z usług doświadczonych w prowadzeniu spraw frankowych adwokatów. Kredyt we frankach można podważyć poprzez odpowiednio skonstruowany pozew, odnoszący się do zapisów w konkretnej umowie, znajomości prawa i orzecznictwa sądowego. Jeżeli nie wiesz, czy w twojej umowie znajdują się niedozwolone zapisy, zachęcamy do skontaktowania się z adwokatem i przesłania mu swojej umowy kredytu chf celem bezpłatnej analizy pod kątem występowania w niej niezgodności z przepisami prawa i oszacowania roszczeń względem banku.

pomoc dla frankowiczów