Frankowicze wygrywają z bankami

Dlaczego 80% Frankowiczów jeszcze nie pozwało banku?

Banki z kretesem przegrywają z Frankowiczami. W 2022 roku 98% Frankowiczów wygrało swoją sprawę z bankiem, w większości uzyskując stwierdzenie nieważności kredytu. Obecnie, kancelarie prawne są w stanie unieważnić praktycznie każdy rodzaj kredytu — hipoteczny, na działalność gospodarczą, sprzed wejścia polski do Unii Europejskiej, czy kredyt już spłacony. W sądach jest już ponad 105 tysięcy spraw frankowych, a kolejki do wyznaczenia terminu rozprawy Sądowej, dosłownie rosną w oczach. Już teraz średni czas na prawomocne rozstrzygnięcie sprawy frankowej i rozliczenie się z bankiem wynosi około 3 lat. (Oczywiście jest to średnia, są przecież sprawy trwające kilka miesięcy, ale i takie trwające wiele lat — duże znaczenie ma tu “szczęście” Frankowicza).

Można więc zadać sobie pytanie, dlaczego Frankowicze nie pozywają banków? Na co czekają, skoro kolejki do rozpatrzenia sprawy frankowej będą tylko rosnąć?

Mimo licznych zwycięstw i szturmu Frankowiczów na Sądy, aż 80% z nich nadal obawia się pozwania banku. Obawiają się, że pozwanie banku będzie niosło ze sobą konsekwencje — np. zamknięcie konta bankowego. Zupełnie nie słusznie, nic takiego nie będzie miało miejsca. Pozwanie banku, nie wpłynie też na stosunek pracowników banku do Frankowicza, czy dostępność innego kredytu. Frankowicze, którzy wygrali z bankiem, bardzo dużo zyskują. Często okazuje się, że raty, które dotychczas wpłacili, starczyły już na pokrycie całego kredytu i nie muszą się już dłużej martwić o ogromne saldo zadłużenia. Rozliczają się kredytem CHF raz na zawsze.

Więcej o potencjalnych korzyściach z pozbycia się kredytu można przeczytać w artykule: Ile można zyskać wygrywając w Sądzie sprawę o kredyt frankowy – symulacja i obliczenia

Jeszcze prościej wygląda to w przypadku osób z już spłaconym kredytem, ponieważ po stwierdzeniu nieważności umowy, odzyskają wszystkie nadpłacone przez wzrost kursu franka raty, a taka kwota zwykle oscyluje w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czytaj także inne artykuły, np.: Pozwij bank za kredyt we frankach już teraz. 2023 rok będzie ciężki

Po prawomocnym wyroku banki bardzo szybko zwracają pieniądze na konta Frankowiczów

Tysiące Frankowiczów odzyskało już swoje pieniądze z kredytu frankowego. Po prawomocnej decyzji Sądu banki nie mają wyjścia i przelewają środki na rachunek Frankowicza. Jeżeli nie chciałyby tego zrobić, musiałyby się liczyć z interwencją komornika. Właśnie na poczet przegranych spraw frankowych, banki zgromadziły ogromne rezerwy — już teraz te rezerwy wynoszą ponad 22 miliardy złotych i zwiększają się z każdym kwartałem rozliczeniowym.

Po zakończeniu sprawy frankowej, pełnomocnicy Frankowiczów, występują do banku także o listy mazalne i usuwają wpisy dotyczące hipoteki z księgi wieczystej nieruchomości.

Nie czekaj dłużej. Skontaktuj się z adwokatem i pozbądź się kredytu frankowego raz na zawsze! Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM