Sprawy frankowe przyśpieszą

Eksperyment Sądu szansą na przyspieszenie spraw frankowych?

Sąd okręgowy w Warszawie, a w zasadzie jego specjalny wydział do spraw frankowych, przeprowadza pewien eksperyment. W celu przyśpieszenia rozstrzygnięcia spraw frankowych, których w Sądzie są dziesiątki tysięcy, Sąd postanowił o połączeniu 22 podobnych spraw przeciwko bankom i dokonał ich wspólnego rozpoznania.

Należy zaznaczyć, że były to sprawy indywidualne, niezawarte w pozwie grupowym, co jest iście rewolucyjnym podejściem. Warto przypomnieć, że odradzamy pozwy grupowe, ponieważ sprawy frankowe wbrew pozorom różnią się między sobą, bo nawet te same banki stosowały różne wzory umów i w efekcie indywidualne sprawy trwają zazwyczaj 2-3 lata, a grupowe nawet 7-8.

O ile rozpoznanie 22 spraw frankowych na raz na pewno jest dobrą praktyką, o tyle znalezienie podobnych spraw i sprawdzenie, czy na pewno należą one do tej samej grupy również jest niezwykle pracochłonne. Na razie trudno więc określić, czy takie podejście istotnie wpłynie na przyśpieszenie spraw frankowych, ale trzymamy kciuki za pozytywny wynik tego “eksperymentu”.

W sądach jest już ponad 100 tysięcy spraw Frankowiczów, dlatego warto wypracować nowe metody przyśpieszenia postępowań, tym bardziej że Frankowicze wygrywają 98% swoich spraw więc nie ma tutaj wiele miejsca do innej interpretacji niż ta pozytywna dla kredytobiorców, szczególnie w świetle ostatnich wyroków TSUE.

Czytaj także: Waloryzacja kapitału kredytu – czy należy się bankom?

Powództwo przeciwko bankom w sprawach frankowych

Po wyroku TSUE, zainteresowanie wytoczeniem powództwa przeciwko bankom drastycznie wzrosło. Zalecamy wszystkim Frankowiczom, chcącym pozbyć się problemu, jak najszybszą konsultację z adwokatem, ponieważ kolejki do rozpatrzenia sprawy frankowej, dosłownie rosną w Sądach z dnia na dzień.

Jeżeli chcesz pozbyć się kredytu frankowego, skontaktuj się z kancelarią prawną Rajkowska, zadzwoń lub skorzystaj z formularza na dole strony.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM