Kredyty frankowe a dziedziczenie

Kredyty frankowe a dziedziczenie – rozwiewamy wątpliwości

Kredyty frankowe podlegają dziedziczeniu. Jako że kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich były udzielane na 20,25 a czasem nawet na 30 lat, istnieje ryzyko, że niestety część kredytobiorców umrze, zanim zdąży spłacić kredyt. W takim przypadku kredyty frankowe podlegają dziedziczeniu. Więcej na ten temat można przeczytać w innym artykule: Co dzieje się z kredytem frankowym w przypadku Śmierci kredytobiorcy?

W przypadku dziedziczenia kredytu hipotecznego wymagane jest by osoby przejmujące kredyt wraz z nieruchomością, posiadały zdolność kredytową, jeżeli tak się nie dzieje, bank może wypowiedzieć umowę kredytu i domagać się spłaty pozostałych zobowiązań w ciągu 30 dni.

Jeżeli kredytobiorca pozwał bank przed śmiercią, postępowanie zostaje zawieszone do momentu rozwiązania kwestii spadkowych, ale sam fakt dziedziczenia nie ma wpływu na wyrok Sądu, który prawdopodobnie (w 98% przypadków) przyzna rację Frankowiczowi i stwierdzi nieważność umowy kredytowej.

Dziedziczenie długów jest sytuacją bardzo stresującą, ale wszystkie sprawy można rozwiązać z pomocą dobrego adwokata.

Czytaj także: Kancelarie Frankowe Bydgoszcz – pozbądź się kredytu we frankach

Pozwanie banku o kredyt CHF

Jednym ze sposobów na rozwiązanie swoich problemów z kredytem frankowym jest pozwanie banku i pozbycie się kredytu raz na zawsze. Skontaktuj się z kancelarią prawna Rajkowska. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony i odkryj jak możemy Ci pomóc w pozbyciu się kredytu we frankach.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM