Dziedziczenie kredytu frankowego

Dziedziczenie kredytu frankowego — oszczędź tego swoim dzieciom

W latach 2006-2007 miał miejsce szczytowy okres zaciągania kredytów frankowych. Banki przedstawiały CHF jako bezpieczną przystań, stabilną walutę, przez co równie stabilny miał być sam kredyt. Dodatkowo stopy procentowe były wtedy na wysokim poziomie, przez co wielu kredytobiorców nie miało zdolności kredytowej w polskiej walucie. Oczywiście jako alternatywę przedstawiano im kredyt CHF, który miał być dużo tańszy i nie wymagał wysokiej zdolności kredytowej. Niestety, ufając w zapewnienia banków, setki tysięcy Polaków dało się nabrać.

W wyniku gwałtownego wzrostu kursu franka szwajcarskiego, setki tysięcy Polaków utknęło w praktycznie niespłacalnym kredycie. Doszło do sytuacji, w której mimo wieloletniej, rzetelnej spłaty rat kredytu, saldo zadłużenia dalej rosło — czyli do spłaty pozostawało większe zobowiązanie, niż zostało zaciągnięte. Rosły także raty kredytów, a ogólna sytuacja Frankowiczów pogarszała się, co doprowadziło do wielu tragedii.

Wielu Frankowiczów, nadal jest obciążonych kredytem, który jest większy niż w momencie zaciągnięcia i mimo wielu lat odmawiania sobie przyjemności ich sytuacja wydaje się bez wyjścia. Niestety spiralę zadłużenia związaną z kredytem frankowym jest bardzo trudno przerwać poprzez samą spłatę kredytu — jednocześnie rosną przecież i raty kredytu i saldo zadłużenia.

W takiej sytuacji, po wielu latach walki z kredytem, Frankowicze zaczynają martwić się o swoich najbliższych, że będą oni musieli przejąć i dalej spłacać ich wierzytelności, co niestety może mieć miejsce, ponieważ kredyty frankowe podlegają dziedziczeniu.

Czytaj także: 5 powodów, dla których warto pozwać bank za kredyt we Frankach

Dziedziczenie kredytu CHF

Czy twoje dziecko będzie Frankowiczem? - Dziedziczenie kredytu frankowego

Zgodnie z zapisami Kodeksu Cywilnego, który reguluje prawo spadkowe w Polsce, prawa oraz obowiązki zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób. Dziedziczeniu podlegają zarówno aktywa, jak i pasywa — czyli zarówno majątek jak np. dom, ale również wszelkie długi np. kredyt frankowy.

Można odmówić przyjęcia spadku, wtedy dług nie przechodzi na spadkobierców, ale nie przechodzą również na nich prawa majątkowe.

Dlatego dzieci Frankowiczów, poprzez przyjęcie spadku mogą w przyszłości stać się Frankowiczami mimo woli. Lepiej oszczędzić takiego losu swoim dzieciom i spróbować pozbyć się kredytu we frankach.

Wielu Frankowiczów, mogło jeszcze o tym nie słyszeć, ale ich szansa na zwycięstwo z bankiem wynosi średnio około 97%. Wiąże się to z faktem, że kredyty frankowe zawierają niedozwolone prawem klauzule, którą stanowią podstawę do stwierdzenia ich nieważności. Potwierdził to Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a obecnie dzięki tak korzystnemu orzecznictwu, tysiące Frankowiczów cieszą się już życiem bez kredytu.

Stwierdzenie nieważności kredytu polega na tym, że Sąd z racji na niedozwolone zapisy zawarte w umowie, rozwiązuje umowę pomiędzy stronami i traktuje ją jak nigdy niezawartą. W wyniku tego bank musi oddać Frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego środki, a następni wystąpić z wnioskiem o zwrot wypłaconej transzy kredytu (chodzi o wysokość kredytu z dnia jego wypłaty, w polskich złotych, bez marż i prowizji). Z naszego doświadczenia wynika, że duża część Frankowiczów oddała już bankowi więcej, niż wynosi kwota kredytu, którą im wypłacono, dlatego nie tylko pozbędą się raz na zawsze ogromnego zadłużenia, ale i na samym unieważnieniu “wyjdą na plus” – co jest podwójną korzyścią.

Co dalej z kredytem CHF

Kancelaria prawna Rajkowska oferuje kompleksową pomoc Frankowiczom w pozbyciu się kredytu CHF raz na zawsze. Zadzwoń do nas lub wyślij zgłoszenie poprzez formularz znajdujący się na dole strony.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM