DNB bank kredyt frankowy

DNB Bank kredyt frankowy – jak się go pozbyć

DNB Bank Polska, konsekwentnie od 2012 roku ogranicza swoją działalność w Polsce, stara się także zamknąć sprawę kredytów frankowych. Bank proponował rozwiązania związane z nadpłatą kredytu w zamian za zmniejszenie salda zadłużenia w Polsce. Nie są to jednak tzw. ugody frankowe, ale propozycje związane właśnie z faktem, że bank jak najszybciej chce wyjść z kraju.

Jeżeli chodzi o kredyty we frankach w DNB Banku, to można je rozwiązać ze względu na występujące w nich niedozwolone prawem zapisy – tzw. klauzule abuzywne.  Aby uzyskać rozwiązanie umowy, konieczne jest pozwanie banku i wygranie sprawy Sądowej. Frankowicze wygrywają 98% swoich spraw, dlatego szansa na wygranie z bankiem jest bardzo duża.

W przypadku Sądowego rozwiązania umowy frankowej traktuje się ją jako nigdy niezawartą. Bank musi oddać wszystkie wpłacone raty, a następnie Frankowicz musi oddać jedynie pożyczoną kwotę — z dnia wypłaty kredytu, bez odsetek, marż i prowizji. Oznacza to, że np. jeżeli Frankowicz pożyczył 200 tysięcy złotych, łącznie w ratach przez 10 lat spłacił już 210 tysięcy, a bank wymaga dalej spłaty salda zadłużenia w wysokości 250 tysięcy (saldo wzrosło przez wzrost kursu CHF do PLN oraz oprocentowanie kapitału kredytu), to po rozwiązaniu umowy, Frankowicz odzyska od banku 210 tysięcy, odda 200 tysięcy, w kieszenie zostanie mu 10 tysięcy z nadpłaty kredytu, ale prawdziwą korzyścią będzie to, że nie będzie on już musiał oddawać kolejnych 250 tysięcy kredytu przez pozostałe lata – bo decyzją Sądu raz na zawsze pozbędzie się kredytu.

Kredyty frankowe DNB Bank Polski – niedozwolone klauzule

Kredyty frankowe w DNB Banku Polskim zawierają niedozwolone klauzule. Pierwsza z nich najbardziej powszechna jest klauzula indeksacyjna – czyli „serce kredytu”. Zamiana złotego na franka odbywa się na zasadach niezgodnych z przepisami prawa. 

Zgodnie z decyzją TSUE z 2019 roku, którą potwierdził także w 2021 roku oraz obecnym orzecznictwem polskich Sądów, jeżeli w umowie znajduje się niedozwolone zapisy, należy je z umowy usunąć, a jeśli te zapisy są kluczowe dla umowy – decydują o tym czy może być ona wykonana, to należy unieważnić całą umowę. W praktyce oznacza to, że ze względu na konstrukcje mowy frankowej, można się domagać odfrankowienia lub unieważnienia kredytu. Obecnie najbardziej popularnym trendem jest unieważnienie kredytu, a Frankowicze wygrywają ponad 98% spraw z nim związanych.

Czytaj także: Nigdy nie zgadzaj się na pierwszą propozycję ugody frankowej – negocjuj

DNB Bank Polska kredyt we frankach – co dalej

Jeżeli chodzi o kredyt we frankach w DNB Banku Polskim, to w zależności od czasu podpisania umowy i placówki banku, w którym podpisanie umowy miało miejsce, zapisy w umowie kredytu frankowego mogą się znacząco od siebie różnić, dlatego nie warto podejmować kroków przeciwko bankowi samemu i lepiej skorzystać z usług adwokata.

Jeśli chcesz pozwać bank o kredyt we frankach, to nie czekaj dłużej. W Sądach jest już prawie 150 tysięcy spraw przeciwko bankom, a liczba ta ciągle rośnie, dlatego każdy dzień zwłoki przełoży się na dłuższy czas rozpatrywania sprawy przed Sądem – ponieważ utknie ona w kolejce podobnych spraw.

Już dziś zadzwoń do kancelarii Rajkowska lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony, a my pomożemy Ci pozbyć się kredytu frankowego raz na zawsze.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM