Deutsche bank kredyt frankowy

Deutsche bank kredyt frankowy

Masz kredyt frankowy w Deutsche bank? Sprawdź, dlaczego teraz możesz liczyć na jego unieważnienie. Kredyty frankowe udzielane przez Deutsche bank to kredyty denominowane, czyli takie, gdzie saldo kredytu wyrażone zostaje w walucie obcej (w tym przypadku we franku szwajcarskim), kredyt wypłacony w złotówkach, a klient zobowiązany jest spłacać raty w polskich złotych. Powstaje tu pewna kuriozalna sytuacja, w której klient nie wie, jaką kwotę kapitału będzie musiał spłacić, ponieważ zależy ona od kursu waluty obcej, który w dodatku jest jednostronnie określany przez kredytodawcę, który czerpię dodatkowy zysk z zastosowania własnych spreadów walutowych. Mechanizm przewalutowania jest wadliwy i niezgodny z obowiązującym prawem, co jest wystarczającą przesłanką do pozwania banku i domagania się unieważnienia kredytu frankowego.

Deutsche bank kredyty frankowe — skąd wcześniejsze problemy ?

Wśród wielu Frankowiczów istnieje przekonanie, że z Deutsche bankiem nie da się wygrać. Jest to przekonanie mylne, wynikające ze stosowanej przez bank argumentacji, że w umowach znajdował się zapis, że kwota kredytu może za zgodą banku zostać wypłacona w CHF, a nie w PLN. Jeszcze niedawno Sądy przychylały się do tej argumentacji. Jednak, po pierwsze nie sprawia to, że inne nieuczciwe zapisy znajdując się w kredycie, nagle znikną, po drugie bank nie może udowodnić, że wyraziłby na taką wypłatę zgodę (bo nawet nie precyzuje, od czego ta zgoda zależy) i po trzecie pieniądze bardzo często trafiały na rachunek dewelopera, który wymagał transakcji w złotych polskich. Być może taki zapis miał zabezpieczać w jakiś sposób ten międzynarodowy bank od roszczeń konsumentów w przyszłości (ten sam problem kredytów frankowych dotyczy wielu krajów Europejskich, na których operuje bank), ale jeden nieprecyzyjny zapis nie sprawia, że umowa całościowo skonstruowana w zły sposób, jakimś magicznym sposobem stanie się prawidłowa. Pomijając ten zapis, który wielokrotnie został już w Sądach skutecznie podważony, kredyt frankowy w Deutsche bank nie różni się od innych kredytów frankowych i z powodzeniem może być unieważniony, co potwierdzają ostatnio coraz bardziej liczne decyzje Sądu w tej sprawie. Dodatkowo za niedozwolone zapisy znajdując się w umowach kredytowych, Deutsche bank otrzymał nawet ponad 7 milionów złotych kary od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Odkryj jak wygląda sprawa z: Nordea bank — kredyt we frankach

Deutsche bank – dlaczego kredyty we frankach można unieważnić

Pojawiające się w umowach kredytu we frankach w Deutsche bank zapisy są niedozwolone. Sytuacja, w której klient nie wie jaką kwotę kapitału kredytu ma oddać, niedokładne informowanie o ryzyku swapa walutowego (bo ciężko tu w ogóle mówić o kredycie hipotecznym) sprawiają, że kredyt można unieważnić i powrócić ze stanem wzajemnych roszczeń do dnia z przed wypłaty kredytu, co może się okazać dla klienta bardzo korzystne. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w 2019 roku stwierdził, a w 2021 roku potwierdził, że nieprawidłowo skonstruowanej umowy nie można naprawić np. poprzez dodanie zapisu o wykorzystanie średniego kursu NBP przez bank, a abuzywne zapisy trzeba wykreślić z umowy nawet jeżeli skutkuje to jej nieważnością. Winę za źle skonstruowana umowę ponosi bank i to on ponosi konsekwencję swojego błędu, przez co Frankowicz nie powinien martiwć się o pozwy dotyczące opłaty z korzystania kapitału – równie dobrze sam mógłby taki pozew wystosować, a ponieważ sytuacja nie powstała z jego winy jest chroniony przez prawo.

Deutsche bank kredyt frankowy – co dalej?

Jeżeli chodzi o Deutsche bank, poszczególne kredyty frankowe różnią się między sobą, dlatego istotne jest, by sprawą zajął się doświadczony w tematyce frankowej prawnik. W przypadku chęci sprawdzenia, czy możliwe jest ubieganie się o unieważnienie kredytu, prosimy o wypełnienie formularzu na dole strony lub kontakt telefoniczny z kancelarią — celem przesłania umowy do bezpłatnej analizy pod kątem roszczeń w stosunku do banku.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM