sprzedaż kredytu frankowego

Czy warto sprzedać kredyt frankowy zewnętrznej firmie?

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych oraz na licznych portalach pojawia się coraz więcej ogłoszeń dotyczących oferty kupna  kredytu CHF. Do tej pory zjawisko to prawie nie występowało, ale zakrojona na szeroką skalę akcja marketingowa może to zmienić. Według TSUE zbywanie wierzytelności konsumenta wobec banków jest bowiem legalne. 

Kredytu frankowego nie warto sprzedawać obcej firmie, ponieważ nie jest to na obecną chwilę opłacalne. Oferty kupna kredytów często dotyczą kwoty, która jest ułamkiem tego co Frankowicz mógłby wygrać w Sądzie. Gdyby takie oferty, przekroczyły 50-60% wierzytelności, a firma brałaby na siebie pełne ryzyko, co jasno i klarownie byłoby spisane w umowie, to być może wtedy taka oferta miałaby sens dla Frankowiczów, szczególnie tych, którzy potrzebowaliby gotówki “na już”.  Póki co nie ma jednak aż tak korzystnych ofert, a sytuacja przypomina trochę pierwsze ugody, jakie banki proponowały Frankowiczom, w których Ci prawie nic nie zyskiwali. W kwestii ugód banki zrobiły wyraźny krok w stronę kredytobiorców być może i ta praktyka kupna kredytów frankowych rozwinie się z korzyścią dla konsumenta za rok, czy dwa.

Dodatkowo sama sprzedaż kredytu frankowego wcale nie zwalnia z udziału w rozprawie Sądowej, ponieważ Sąd może chcieć powołać Frankowicza nie jako stronę, ale jako świadka procesu, by przesłuchać go i ustalić okoliczności wzięcia kredytu CHF. Ponadto w przypadku sprzedaży kredytu zewnętrznej firmie, doradzamy konsultacje z adwokatem, tak aby w umowie nie znalazły się zapisy obciążające sprzedającego.

Czytaj także: Kredyty Frankowe z dużym wpływem na wyniki PKO BP

Pozwij bank bez pośredników z kancelarią Rajkowska

Frankowicze wygrywają według różnych źródeł od 95 do 98% swoich spraw. Przy ponad 150 tysiącach spraw, pozwanie banku stało się czymś zwyczajnym. Frankowicze mają do odzyskania od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a najbardziej opłaca im się skorzystać z usług kancelarii prawnej. O ile ugody frankowe, czy sprzedaż kredytu na pierwszy rzut oka wydają się prostszym rozwiązaniem, to zwyczajnie są dużo mniej korzystne i to nawet o więcej niż połowę.

Dlatego nie czekaj dłużej i skorzystaj z pomocy doświadczonej kancelarii Rajkowska, która od lat pomaga Frankowiczom w ich sporze z bankami. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony i przekonaj się co możemy dla Ciebie zrobić.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM