czy można przegrać sprawę o kredy frankowy

czy można przegrać sprawę o kredyt frankowy? Jak ją wygrać?

Statystyki spraw frankowych, jasno mówią, że Frankowicze wygrywają ponad 95% spraw w pierwszej instancji i około 98% w drugiej. Mimo bardzo korzystnego orzecznictwa paradoksalnie oznacza to przecież, że nie wszyscy wygrywają swoje sprawy frankowe. Często wśród Frankowiczów odwiedzających naszą kancelarię pojawia się więc pytanie, czy można przegrać sprawę o kredyt frankowy?

Istnieją zasadnicze czynniki ryzyka, które zmniejszają szansę na wygranie sprawy z bankiem:

– Brak statusu konsumenta (sprawy przedsiębiorców frankowych są dość skomplikowane i o tym czy w takim przypadku można unieważnić kredyt, decyduje indywidualna analiza treści umowy kredytowej);

– Kredyt na mieszkanie, które było kupione w celach zarobkowych (chodzi o moment wzięcia kredytu, jeżeli mieszkanie pierwotnie służyło do mieszkania, a dopiero później stało się źródłem dochodu — np. zmiana sytuacji życiowej kredytobiorcy, ten punkt nie ma znaczenia);

– Jeżeli kredytobiorca indywidualnie negocjował zapisy umowy z bankiem, np. dotyczące sposobu przeliczania kursu waluty;

– Jeżeli kredytobiorca ma zaawansowaną wiedzę z dziedziny ekonomii i finansów. 

Ponadto należy pamiętać, że w Polsce nie ma prawa precedensu, więc każda sprawa jest rozpatrywana przed Sądem indywidualnie. Społeczność Frankowiczów, zdążyła się już przekonać, że są pojedynczy sędziowie, którzy orzekają według własnych schematów i nie zwracają uwagi na wyroki TSUE i główną linię orzecznictwa w Polskich Sądach.

Należy także pamiętać, że umowy frankowe, poszczególnych banków różniły się pomiędzy sobą zapisami, dlatego ważne jest skorzystanie z usług doświadczonej kancelarii, która będzie umieć właściwe wykorzystać, zapisy znajdujące się w umowie. Odpowiadając na pytanie – czy można przegrać sprawę o kredyt frankowy? – tak można, choć przy wyborze odpowiedniej kancelarii, szanse na przegranie sprawy oscylują w okolicach 1-2%.

Czytaj także: wakacje kredytowe nie dla Frankowiczów – czy będzie kolejna fala pozwów?

Anulowanie kredytu we frankach

Jak wygrać sprawę o kredyt frankowy ?

Kredyt we frankach można unieważnić, ponieważ występują w nim niedozwolone klauzule, tzn. zapisy, które nie są zgodne z Kodeksem Cywilnym oraz prawem europejskim. Kluczem do wygrania sprawy o kredyt frankowy jest znalezienie odpowiedniej kancelarii prawnej, która w pozwie przeciwko bankowi, wykaże, że w tej konkretnej umowie kredytowej, jaką zawarł klient, także są niedozwolone klauzule, która są podstawą do unieważnienia kredytu frankowego. Jeżeli kancelaria uzasadni ten punkt widzenia, opierając się na właściwych przesłankach prawnych oraz innych wyrokach Sądów, szanse na wygraną wyniosą prawie 100 %.

Czas oczekiwania na rozstrzygnięcie sprawy frankowej rośnie - lepiej się pośpiesz

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do kancelarii Rajkowska już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Obecnie w Sądach jest już ponad 90 tysięcy spraw frankowych. Jeżeli tempo składania nowych pozwów się utrzyma, to już wkrótce, na rozstrzygnięcie sprawy frankowej będzie trzeba czekać latami — przez ogromne kolejki w Sądach.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM