ugody dla Frankowiczów, którzy spłacili już kredyt

Czy banki zaproponują ugody Frankowiczom, którzy spłacili kredyt?

Poprzez giełdowe komunikaty banków ich raporty finansowe oraz oddzielne oświadczenia, można oszacować, że do tej pory banki zawarły ponad 80 tysięcy ugód z Frankowiczami, a w 2024 roku ta liczba może przekroczyć 100 tysięcy, co wbrew pozorom będzie stanowić zaledwie 1/7 wszystkich udzielonych kredytów CHF.

Wraz z kolejnymi korzystnymi wyrokami TSUE i coraz bardziej ugruntowanym na korzyść Frankowiczów orzecznictwem polskich Sądów, banki proponują coraz to korzystniejsze ugody. Można jednak zaobserwować, że ugody dla Frankowiczów, którzy pozwali bank są lepsze niż dla tych, którzy tego nie zrobili. Poza tym bardzo często Frankowicze, którzy nie pozwali banku nie otrzymają propozycji ugody, a banki próbują ich przetrzymać.

Podobnie jest z Frankowiczami, którzy spłacili kredyt. Obecnie zaledwie 5% Frankowiczów z tego grona pozwało bank. Strategia banków jest elastyczna i skupia się na minimalizowaniu strat. W związku z tym osoby rozliczone już z bankiem zostały uznane za “nieaktywne”. Dodatkowo w wielu przypadkach przekroczenie biegu terminu przedawnienia sprawi, że nie będą one miały szansy na pozwanie banku, kiedy już dowiedzą się, że mogą to zrobić. Banki wolą więc wyciszać temat, ponieważ uważają, że więcej straciłyby proponując taki osobom ugody, niż przegrywając sprawy z niewielkim odsetkiem takich kredytobiorców. Właśnie dlatego ugody dla Frankowiczów, którzy spłacili kredyt są bardzo nieprawdopodobne, a wręcz niemożliwe, ponieważ bankom nie zależy na sprawiedliwości, ale na minimalizowaniu własnych strat finansowych z tytułu kredytów we frankach szwajcarskich.

Czytaj także: Zostałeś pozwany przez bank ? – sprawdź co należy zrobić

Nie czekaj na ugodę, która może nigdy nie nadejść i pozwij bank

Mając już spłacony kredyt CHF także możesz pozwać bank i odzyskać nadpłacone raty, zazwyczaj co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Twoje roszczenia mogą jednak ulec przedawnieniu, dlatego warto się pośpieszyć i skonsultować z renomowaną kancelarią adwokacką Rajkowska. Nasza kancelaria oferuje kompleksową pomoc Frankowiczom.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony, a my odezwiemy się do Ciebie.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM