Bank może wypowiedzieć umowę kredytu hipotecznego, ale tylko w sytuacji, w której klient się z niej nie wywiązuje. W przypadku Frankowiczów problem mogą mieć osoby, które bez wyroku Sądowego przestały spłacać raty kredytu CHF. Oczywiście umowy frankowe zawierają klauzule abuzywne i powinny zostać rozwiązane, ale w świetle prawa taką decyzję może podjąć tylko Sąd. Frankowicz nie może sam uznać, że umowa ma zapisy abuzywne i przestać spłacać raty nawet jeżeli np. jego kolega ma dokładnie tę samą umowę i Sąd przyznał, że jest ona nieważna. Każda sprawa musi zostać rozpatrzona przez Sąd indywidualnie.
Działanie na własną rękę może spowodować, że bank dokona negatywnego wpisu w BIK, a później może wypowiedzieć umowę żądając w zamian zabezpieczenia hipotecznego. Dlatego, aby pozbyć się problemów finansowych, Frankowicz powinien skorzystać z pomocy kancelarii frankowej i razem z nią pozwać bank. Sądy coraz częściej na poczet zabezpieczenia roszczenia, wstrzymują konieczność spłaty rat kredytu już w kilka miesięcy od wniesienia pozwu.
Czytaj także: Frankowicze wystąpili przeciwko Skarbowi Państwa. Jakie mają szanse?
Pozwij bank z kancelarią adwokacką Rajkowska
Jeżeli chcesz pozbyć się kredytu we frankach, to nie czekaj aż kolejki w Sądach znowu się wydłużą. Skorzystaj z porady prawnej jednej z najbardziej doświadczonych kancelarii frankowych w kraju — kancelarii adwokackiej Rajkowska i odkryj jak możesz rozwiązać swój problem.
Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony, a my odezwiemy się do Ciebie.
Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF
Dane Kontaktowe
SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM
-
Braniborska 2/10
53-680 Wrocław -
Chłodna 22a/lok. 9 (po umówieniu wizyty)
00-891 Warszawa - 513 831 091