Kancelarie frankowe Bydgoszcz

Kancelarie Frankowe Bydgoszcz – pozbądź się kredytu we frankach

Kancelarie Frankowe Bydgoszcz to kancelarie, które specjalizują się w prowadzeniu spraw frankowych. Obecnie w Sądach jest już prawie 150 tysięcy spraw frankowych, ze względu na tak duże zapotrzebowanie na pozywanie banków, wykształciły się kancelarie, które zajmują się tylko i wyłącznie pozywanie banków za franki — tzw kancelarie frankowe. Dzięki, temu, że adwokaci skupili się na tak wąskiej dziedzinie prawa, odnoszą spektakularne sukcesy – 98% spraw frankowych kończy się zwycięstwem Frankowiczów.

Kredyty frankowe w Bydgoszczy były bardzo popularne, o czym świadczy fakt, że w przeliczeniu na 100 dorosłych mieszkańców, około 7 z nich ma lub miało kredyt frankowy. Banki oferowały kredyt CHF jako w pełni bezpieczny produkt, który był jednocześnie receptą na niewystarczającą zdolność kredytową. Jak się bardzo szybko okazało, to co oferowały banki, wcale nie było kredytem hipotecznym, a raczej swapem walutowo — procentowym i naraziło kredytobiorców na ogromne straty. Banki prawdopodobnie w ogóle nie miały franka, w którym dokonywały pożyczek, a w umowach stosowały niedozwolone zapisy indeksacyjne.

Kredyty we frankach zawierają w sobie tzw. klauzule abuzywne (klauzule niedozwolone), które są podstawą do tego, aby Sąd stwierdził nieważność całej umowy, co dzieje się w 98% przypadków i jest traktowane jako zwycięstwo Frankowiczów. W przypadku gdy umowa zostaje uznana za Sąd za nieobowiązującą, następuje rozliczenie świadczeń między bankiem a Frankowiczem. Tzn. bank jest zobligowany oddać Frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego raty, a następnie Frankowicz musi oddać wypłaconą kwotę kredytu — z dnia jego wypłaty, w polskich złotych, bez odsetek, marż, prowizji i innych ubezpieczeń. Korzyść Frankowicza jest więc bardzo duża. Jeżeli rzetelnie spłacał raty, które były nawet dwukrotnie zawyżone przez wzrost kursu franka, to bardzo często okaże się oddał już do banku więcej niż pożyczył.  Pozostałe saldo zadłużenia przestaje więc istnieć, dodatkowo kredytobiorca może liczyć na zwrot ewentualnych nadpłat ponad pierwotną kwotę kredytu. Zazwyczaj suma korzyści to nawet kilkaset tysięcy złotych zachowane w kieszeni. 

 

Pomoc Frankowiczom Bydgoszcz — dlaczego można pozbyć się kredytu frankowego

Mimo wielu sukcesów, jakie odnoszą Frankowicze, bardzo duża część z nich wciąż nie wie, że może pozbyć się kredytu we frankach. Oczywiście konieczna jest właściwa interpretacja przepisów prawa — pomoc Frankowiczom w Bydgoszczy w tej sprawie zapewniają wykwalifikowani adwokaci. 

Aby stwierdzić nieważność umowy i anulować kredyt, konieczne jest złożenie do banku reklamacji, a gdy ten się nie zgodzi na zawarte w niej tezy — pozwanie banku. Pozwy w 98% przypadków kończą się wygraną Frankowiczów. Dzieje się tak, ponieważ orzecznictwo TSUE oraz krajowych Sądów jest już w dużym stopniu wykształcone i niewiele może się w tym temacie zmienić. Banki stosowały w umowach niedozwolone klauzule, przez co jedyną stroną ponoszącą ryzyko kredytu walutowego był klient, a bank zabezpieczał swoje pozycje i cieszył się dodatkowych zysków.

Czytaj także: Kancelarie Frankowe Łódź- raz na zawsze pozbądź się kredytu CHF

Kancelarie frankowe Bydgoszcz — Adwokat Urszula Rajkowska

Jeżeli chodzi o kancelarie frankowe w Bydgoszczy, czyli kancelarie prawne, które zajmują się przede wszystkim prowadzeniem spraw frankowych, to zachęcamy do kontaktu z Adwokat Urszulą Rajkowską, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami swoich klientów.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM