boś bank ugody z Frankowiczami

Boś Bank nowe warunki ugody frankowej

Wiceprezes BOŚ bank zapowiedział, nowe, korzystniejsze warunki ugody frankowej. Jako że BOŚ bank nie znajduje się w czołówce banków, które udzielały kredytów frankowych, ma rezerwy finansowe na takie rozwiązanie. Od początku 2022 roku, BOŚ bank proponował Frankowiczom ugodę, zgodnie z wytycznymi KNF, tzn. konwersję kredytu na złotowy po wskazanym przez siebie kursie wraz ze zmianą oprocentowania na WIBOR3M.

Ze względu na gwałtowny wzrost stóp procentowych w Polsce, stawka WIBOR wzrosła o ponad 6%, przez co kredyt frankowy po konwersji na złotowy, często miał wyższą ratę. Z tego powodu wielu Frankowiczów nie zdecydowało się na ugodę.

Nowe ugody frankowe, proponowane przez BOŚ BANK mają charakteryzować się korzystniejszym kursem zamiany złotego na franka oraz nieco niższym oprocentowanie, jednak szczegóły zostaną podane dopiero w połowie bieżącego roku.

Każde ustępstwa ze strony banków, cieszą społeczność Frankowiczów, natomiast warto pamiętać, że banki nie proponują lepszych warunków ugody frankowej z dobrej woli, a po prostu obawiają się przegranej w Sądzie, która byłaby dla nich dużo bardziej kosztowna. 

Czytaj także: Skąd się wzięły kredyty frankowe

Frankowicze unieważniają umowy z BOŚ Bankiem, ugody frankowe są nieskuteczne

Do końca 2022 roku, BOŚ bank zawarł z Frankowiczami ponad 300 ugód, jest to jednak kropla w morzu kredytobiorców frankowych. Frankowicze wygrywają 98% spraw z bankami, a korzyści, jakie mogą odnieść w Sądzie są dużo większe niż te wynikające z ugody frankowej. Oczywiście nie każdy chce narażać się na stres związany z rozprawą Sądową, jednak w niektórych przypadkach, potencjalną różnicą pomiędzy korzyściami z umowy a tymi z całkowitego unieważnienia kredytu, może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych.

Dlatego przed podpisaniem ugody frankowej, warto swoją sytuację skonsultować z adwokatem od spraw frankowych i otrzymać indywidualną analizę kredytu frankowego. 

Nie czekaj i już dziś skonsultuj się z adwokatem — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM