BNP Paribas kredyty frankowe

BNP Paribas przegrywa sprawę o kredyt frankowy we… Francji

Problem kredytów frankowych dotyczył wielu państw w Europie, zanim ostatecznie dotarł do Polski. Początek 2024 roku przyniósł rozstrzygnięcie głośniej sprawy kredytów frankowych w BNP Paribas Bank. W trwającym 8 lat postępowaniu grupowym przeciwko BNP Paribas brało udział 4655 francuskich Frankowiczów, którzy łącznie zaciągnęli kredyty hipoteczne na 770 milionów Euro.

Kredytobiorcy brali około 120-150 tys. Euro kredytu na nieruchomości pod wynajem. Następnie kredyt był denominowany do franka szwajcarskiego.

W listopadzie 2023 roku francuski Sąd orzekł, że BNP Paribas jest winny za niedozwolone zapisy zawarte w umowie, przez co może ona zostać rozwiązana, a francuscy Frankowicze nie będą musieli ponosić żadnych dodatkowych opłat ponad wysokość pożyczonej kwoty – sytuacja analogiczna jak w Polsce. W rezultacie bank na początku roku zaproponował korzystne ugody swoim klientom. Orzeczenie Sądu otwiera drogę do pozwania banku innym kredytobiorcą z Francji — szacowaną liczbę poszkodowanych szacujemy na 30 tysięcy.

Czytaj także: Banki pozywają Frankowiczów – co robić w takiej sytuacji ?

Polscy Frankowicze z BNP Paribas — co dalej z kredytem frankowym

Orzeczenie francuskiego Sądu jest zgodne z europejskim prawem i wyrokami TSUE, co tylko potwierdza, że polscy Frankowicze z BNP Paribas również mają rację. Nie dziwi więc fakt, że 98% z nich wygrywa z bankiem.

Po wygraniu z bankiem BNP Paribas kredyt frankowy jest traktowany jako nigdy niezawarty — trwale bezskuteczny. W takiej sytuacji bank musi oddać Frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego raty, a następnie Frankowicz musi oddać do banku wypłaconą mu kwotę kredytu. Ogromny zysk Frankowiczów wynika z faktu, że zwrocie podlega jedynie wypłacona kwota kredytu, bez marż, odsetek i prowizji, co jest “karą” dla banku, nałożoną przez Sąd, za stosowanie w umowie niedozwolonych zapisów.

Jeżeli Frankowicz rzetelnie spłacał raty kredytu CHF, to w większości przypadków okaże się, że oddał już do banku więcej niż pożyczył. Jego kredyt przestanie więc istnieć, a on sam będzie mógł cieszyć się finansową wolnością — przestanie nad nim wisieć ogromne saldo zadłużenia, które często mimo spłaty rat kredytu przez 10 lat, dalej było wyższe niż początkowa kwota zobowiązania. Suma korzyści, jaką może odnieść Frankowicz po wygranej z bankiem wynosi często nawet kilkaset tysięcy złotych.

Pozwij BNP Paribas z kancelarią Rajkowska

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu z bankiem BNP Paribas nie czekaj dłużej. 

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego i odkryj jak jedna z najbardziej doświadczonych kancelarii frankowych w kraju — kancelaria adwokacka Rajkowska może Ci pomóc w pozbyciu się kredytu CHF raz na zawsze.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM