Kredyt we frankach Bank Zachodni WBK

Kredyt we frankach – Bank Zachodni WBK

Kredyt we frankach w Banku Zachodnim WBK można unieważnić, mimo tego, że bank od 2011 roku nie funkcjonuje jako samodzielny podmiot, ale jest członkiem grupy Santander. Umowy zawarte z Bankiem Zachodnim WBK zawierają niedozwolone klauzule, a zmiana statusu banku, nie powoduje ich automatycznego zniknięcia.

W umowach można znaleźć niedozwolone zapisy, typowe także dla innych banków frankowych: obliczanie wymiany kursu franka na złotego za pomocą własnych tabel kursowych, które nie były precyzowane w umowie, co dawało bankowi nieuczciwe zyski na spreadzie walutowym, czy przekładanie całości ryzyka na kredytobiorcę. 

Żeby anulować kredyt we frankach w Banku Zachodnim WBK, należy skontaktować się z doświadczoną kancelarią prawną, ponieważ niektóre umowy zawierają skomplikowane zapisy dotyczące możliwości spłaty kredytu w CHF, przez co są znacznie trudniejsze do podważenia i wymagają całkowicie indywidualnego podejścia.

Czytaj także: Kredyt frankowy Svenska – kancelaria do pozwania banku

Bank Zachodni WBK - jak anulować kredyt we frankach

Obecnie jedynym sposobem na pozbycie się kredytu we frankach w Banku Zachodnim jest jego prawomocne unieważnienie na drodze Sądowej. Obecnie Frankowicze wygrywają aż 98% spraw frankowych, co potwierdza, że to oni mają rację w sporze z bankami. W przypadku anulowania kredytu jest stosowana tzw. sankcja darmowego kredytu. Tzn. że bank musi oddać Frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego środki, a Frankowicz musi zwrócić bankowi kwotę kredytu — ale bez marż, prowizji, odsetek. 

Dzieje się tak, bo umowa jest uznawana za nigdy niezawartą i bilans finansowy wraca do stanu sprzed wypłaty kredytu. Oznacza to, że kredyt był w zasadzie “darmowy” i jeżeli ktoś rzetelnie go spłacał, to przez wzrost rat kredytu CHF, może się okazać, że już spłacił pożyczoną mu kwotę i może cieszyć się wolnością finansową.

Jeżeli chcesz pozbyć się kredytu we frankach w Banku Zachodnim WBK, nie czekaj dłużej i skorzystaj z pomocy kancelarii Rajkowska. Zadzwoń lub skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego na dole strony. 

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM