kredyt frankowy ING Bank Śląski

Kredyt frankowy ING Bank Śląski – co robić?

Kredyty frankowe w ING Banku Śląskim można unieważnić, ze względu na występujące w nim niedozwolone klauzule, także jeżeli został już spłacony. Bank udzielał kredytów indeksowanych “Umowy o mieszkaniowy kredyt budowlano-hipoteczny w złotych indeksowany kursem CHF”. Choć kredyty frankowe, nigdy nie były priorytetem w ING, to wartość portfela frankowego w tym banku wynosi około 800 mln złotych  (w najbardziej obciążonych kredytami frankowymi bankach są to dziesiątki miliardów złotych). Cechą charakterystyczną kredytu, jest ustalanie przez bank, kursów kupna i sprzedaży CHF, które służyły do spłaty kredytu. Bank mógł dowolnie kształtować te kursy, ponieważ sposób ich wyliczania nie został nawet przedstawiony w umowie. W konsekwencji bank zarabiał także na spreadzie walutowym. W dodatku klient w momencie wzięcia kredytu nie był w stanie określić, jaką kwotę będzie musiał spłacić, a ryzyko zmiany kursu walut było przez bank przerzucane na klienta.

W świetle ostatnich wyroków Frankowicze wygrywają w ponad 98% spraw i zyskują unieważnienie kredytu frankowego, co jest dla nich korzystnym rozwiązaniem. Dlatego uważaj na propozycję ugód, jakie przedstawia ING Bank Śląski

Czytaj więcej – Ile można zyskać wygrywając w Sądzie sprawę o kredyt frankowy – symulacja i obliczenia

Ugody frankowe ING Bank Śląski

Ugody frankowe z ING BANK Śląski są zwykle niekorzystne dla klientów. Bank proponuje zamianę kredytu frankowego na kredyt złotowy, ale po wybranym przez bank kursie franka. Dodatkowo bank chce, aby kredyt po konwersji oprocentowany został stawką WIBOR 3M, której gwałtowny wzrost w ostatnim roku zwiększył raty, jakie muszą spłacać kredytobiorcy złotowi prawie dwukrotnie. Taka ugoda i zamiana kredytu frankowego na złotowy, może się więc okazać przysłowiowym wpadnięciem z deszczu po rynnę i pogorszenie swojej sytuacji. 

Co więc robić w przypadku gdy ING Bank Śląski zaproponował ugodę?

Najlepiej od razu zgłosić się do kancelarii prawnej Rajkowska. Ugody są w większości przypadków niekorzystne, a unieważniając kredyt frankowy, Frankowicz może dużo zyskać. Nasi klienci, otrzymywali pisma z ING Banku Śląskiego, w których bank zapewniał, że zamiana kredytu na złotowy jest opłacalna i jednocześnie straszył konsekwencjami unieważnienia kredytu (o unieważnienie kredytu frankowego, może wystąpić tylko Frankowicz, a bank przedstawiał sprawę w taki sposób, jakby to bank chciał rozwiązywać umowę, jeżeli klient nie zdecyduje się na zamianę kredytu na złotowy obciążony stawką WIBOR i straszył klientów kosztami). Oczywiście takie żądania banku są niedorzeczne i jeżeli otrzymałeś taką propozycję ugody frankowej z ING Bank Śląski, lepiej zgłoś się do adwokata.

ING Bank Śląski - co dalej z kredytem frankowym?

Jeżeli chodzi o kredyt we frankach w ING Banku Śląskim, to w zależności od czasu podpisania umowy i placówki banku, w którym podpisanie umowy miało miejsce, zapisy w umowie kredytu frankowego mogą się znacząco od siebie różnić. W związku z tym najlepiej jest skontaktować się z doświadczonym prawnikiem, który dobierze argumentację do zapisów w konkretnej umowie. Po więcej szczegółów dotyczących unieważnienie kredytu we frankach w ING Banku Śląskim zapraszamy do kontaktu przez formularz na dole strony, lub stronę główną. 

Czytaj także: Wygrana sprawa o kredyt we frankach, a wykreślenie hipoteki. Ile trzeba czekać?

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM