Bank Handlowy kredyt we frankach

Bank handlowy – jak pozbyc się kredytu we frankach

Bank Handlowy udzielał kredytów we frankach, bardzo często osobom, które nie miały wymaganej zdolności kredytowej w polskim złotym. Kredyty takie można rozwiązać, ze względu na znajdujące się w nich niedozwolone klauzule. Aby to zrobić należy jednak pozwać bank. W przypadku  wygranej z bankiem, a Frankowicze wygrywają 98% swoich spraw, mogą oni liczyć na “darmowy kredyt”.

Rozwiązanie umowy kredytu we frankach z Bankiem Handlowym sprawi, że bank będzie musiał oddać wszystkie wpłacone do niego raty, a następnie Frankowicz będzie musiał oddać pożyczoną kwotę z dnia wypłaty kredytu, bez odsetek, marż i prowizji. Przykładowo, bardzo często w przypadku kredytów we frankach, Frankowicze pożyczali np. 250 tysięcy złotych, oddali już do banku 270 tysięcy, a bank żąda dalszych 300 tysięcy spłaty. W wyniku rozwiązania umowy, Frankowicz będzie w gotówce na plusie na 20 tysięcy, a dodatkowo nie będzie już musiał spłacać pozostałych 300 tysięcy. Oczywiście jest to tylko przykład, a konkretne wyliczenia przedstawi adwokat w analizie umowy kredytu CHF. Zazwyczaj jednak suma korzyści na rozwiązaniu umowy, wynosi dla Frankowicza zazwyczaj nawet kilkaset tysięcy złotych.

Kredyty frankowe Bank Handlowy – niedozwolone klauzule

Kredyty frankowe w Banku Handlowym zawierają niedozwolone klauzule. Pierwsza z nich najbardziej powszechna jest klauzula indeksacyjna – czyli „serce kredytu”. Zamiana złotego na franka odbywa się na zasadach niezgodnych z przepisami prawa. 

Zgodnie z decyzją TSUE z 2019 roku, którą potwierdził także w 2021 roku oraz obecnym orzecznictwem polskich Sądów, jeżeli w umowie znajduje się niedozwolone zapisy, należy je z umowy usunąć, a jeśli te zapisy są kluczowe dla umowy – decydują o tym czy może być ona wykonana, to należy unieważnić całą umowę. W praktyce oznacza to, że ze względu na konstrukcje mowy frankowej, można się domagać odfrankowienia lub unieważnienia kredytu. Obecnie najbardziej popularnym trendem jest unieważnienie kredytu, a Frankowicze wygrywają ponad 98% spraw z nim związanych.

Czytaj także: DNB Bank kredyt frankowy – jak się go pozbyć

Bank Handlowy – co dalej

Jeżeli chodzi o kredyt we frankach w Banku Handlowym, to w zależności od czasu podpisania umowy i placówki banku, w którym podpisanie umowy miało miejsce, zapisy w umowie kredytu frankowego mogą się znacząco od siebie różnić, dlatego nie warto podejmować kroków przeciwko bankowi samemu i lepiej skorzystać z usług adwokata.

Jeśli chcesz pozwać bank o kredyt we frankach, to nie czekaj dłużej. W Sądach jest już prawie 150 tysięcy spraw przeciwko bankom, a liczba ta ciągle rośnie, dlatego każdy dzień zwłoki przełoży się na dłuższy czas rozpatrywania sprawy przed Sądem – ponieważ utknie ona w kolejce podobnych spraw.

Już dziś zadzwoń do kancelarii Rajkowska lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony, a my pomożemy Ci pozbyć się kredytu frankowego raz na zawsze.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM